|
|
Kincsesbánya Az AsztrálFény - ezotérikus parapszichológia oldalaihoz kapcsolódó írások, olvasmányok, kivonatok, jegyzetek, képek, stb. |
A prosztata (dülmirigy) karbantartása Erre a kincsre eddig 32957 alkalommal voltak kíváncsiak.
A ma kor embere a túlhajszolt életvitel miatt keveset foglalkozik egészsége megőrzésével. Pedig a népi megfigyelések ijesztő adatokat tükröznek. Eszerint minden negyedik 50 éves férfi prosztata bántalmakkal küszködik, minden harmadik 60 éves férfi, minden második 70 éves férfi, és szinte kivétel nélkül minden 80 éves férfinek problémája van a prosztatájával. A prosztata gondok persze nem csak a férfiak problémája, mert a párkapcsolatban is fontos szerepet játszik. Tehát a feleséget, a férfi párját is érinti. Ezért a feleségnek, a férfi párjának is érdemes a prosztata karbantartására odafigyelni, és támogatni a terápiák rendszeres elvégzését.
A prosztata a férfi nemi apparátus egyik fontos szerve. A dülmirigyben váladék termelődik, amely a szexuális kielégülés pillanatában keveredik az ondóhólyagból kiáramló váladékkal és spermiumokkal. A dülmirigy a húgyhólyag alatt, a szeméremcsont mögött, közel a végbélhez helyezkedik el. Ezért olyan fontos a rendszeres napi székletürítés, ezen túlmenően érdemes a vastagbelet rendszeresen tisztítani például beöntéssel, hogy a méreganyagok ne tudjanak felszívódni a környező szervekbe, és azokat megbetegíteni.
Amíg az idősebb korban a hormonzavar okozza a prosztata hipertrofiát /duzzanatot/, addig a fiatalabb férfiak saját maguk az okozói a gyakori dülmirigy panaszoknak, mint például a gyulladásnak. A fiatalabb férfiak figyeljenek arra, hogy ne szenvedjenek ismétlődő húgyhólyaggyulladásban, ne fázzanak fel, mert a legyengült szervezet ilyenkor hamarabb megbetegszik, és nem tud ellenállni a felszálló bakteriális fertőzéseknek, amelyek a húgycsövön keresztül jutnak el a prosztatába, és ott okoznak gyulladást.
A prosztata egészségének megőrzése szempontjából az alábbi rendszeres karbantartás minden férfinak ajánlott:
1. Rendszeres szőrővizsgálat /negyven év felett/ 1-2 évenként tumormarker vizsgálatot / végbéli tapintásos vizsgálatot, és ultrahangos vizsgálatot / végeztetni szakorvossal.
Viszont, ha a tünetek már gyakran észlelhetők, mint például:
- gyakori, sürgető vizelési inger különösen éjszaka,
- nehéz, vagy akadozó vizeletürítés,
a vizelet gyenge sugárban, vagy cseppekben jön,
- vizelés során égő érzés, láz, hidegrázás, herezacskó mögötti fájdalom érezhető
azonnal forduljon szakemberhez, urológushoz.
2. Mint annyiszor itt is fontos szerepe van a mozgásnak a megelőzésben, a mozgás intenzív legyen / például: futás, úszás, teniszezés, pingpongozás, futball, röplabda, stb. kinek, kinek megfelelően, de legalább heti 3-4 alkalommal félóra legyen.
3. Az ásványi anyagok közül a legfontosabb a cink, amelyről kimutatták, hogy csökkenti a mirigy méretét, s ezzel enyhíti a megnagyobbodás okozta panaszokat. Mivel a cink gátolja a réz felszívódását, fontos a réz pótlása is.
4.A vitaminok közül az E-vitamin többlet bevitele szintén jótékonyan hat a prosztatára, mert antioxidánsként leköti a szabadgyököket, amelyek kóros folyamatokat indíthatnak el.
5.A gyógynövények közül ugyancsak jó néhány segít enyhíteni, a gyulladásokon, a prosztata megnagyobbodáson, és lassítani a dülmirigy növekedést. Így például:
gyulladásnál: apróbojtorján, körömvirág, propolisz, csalángyökér,
a megnagyobbodásra: cickafark, komló, zsálya, virágpor, kisvirágúfüzike, főrészpálma, csalángyökér. a tökmag, tökmagolaj, valamint a szójakészítmények alkalmazhatók.
6. Masszázs, egyik módja, hogy a végbélen keresztül, ujjal masszírozzák a
prosztatát ez ugyan kellemetlen de igen hatásos mód, ezt általában már csak
akkor alkalmazzák mikor már kiderült, gond van a prosztatával.
7. Meleg ülőfürdő, illóolajokkal, / gyulladás esetén /.
8. Moxa terápia, testgyertya /gyulladás estén /.
9. Jóga terápia, megelőzésre.
10. Relaxáció, meditáció, meglévő problémára és megelőzésre is.
Természetesen sokféle terápia lehetséges még a prosztata bántalmakra, mint például a reflexológia, akupresszúra, akupunktúra, bioenergetika stb. Mindebből a lehetséges megoldásból mit, és mikor érdemes elvégezni ő
Két részre érdemes osztani a megoldást:
Egyszer, amikor már kiderült a vizsgálat alapján, hogy gond van. Ekkor a szakember, urológus a gyógyítás menetét irányítja.
Másodszor, amikor még nincs gond, de a statisztikák, a tapasztalatok azt mutatják, hogy egy kor felett / 45-50 év / rendszeres megelőző terápiát érdemes beiktatni a hétköznapi életbe. A fent említett módok közül egy lehetséges
terápia sorozat, melynek alkalmazása előtt feltétlen érdemes konzultálni
szakemberrel, urológussal, természetgyógyásszal. Tehát a
prevenció: - Intenzív mozgás legalább heti 3 alkalommal félóra
- Az évszaknak megfelelő cink tartalmú táplálék fogyasztása, mint például: marhahús, sertéshús, baromfihús, tojás, tengergyümölcsei, kagyló, alga, sajt, bab, mogyoró, mandula, búzacsira, de a cink a húsfélékből szívódik fel a legjobban. Ajánlott napi cink mennyiség, férfiaknak 15 mg / tájékoztatásként nőknek 12 mg /
Érdemes megvizsgáltatni a szervezet cink tartalmát, és ha az előírt értéknek megfelel, akkor ezt a táplálkozási módot érdemes tovább folytatni. Ha kevesebb akkor Cink tartalmú kapszula fogyasztását érdemes beiktatni a táplálkozásba. / Cink tartalmú tabletta, kapszula vény nélkül kapható a gyógyszertárakban./ Majd a cink szervezetben lévő mennyiségét kontrolálni évente egy alkalommal meglévő mennyiségtől függően folytatni a kúrát.
- Az E-vitamin bevitellelt hasonlóan érdemes végezni, mint a cinket. A búzacsira kimondottan magas E-vitamin forrás, a növényi olajok, mogyoró, mandula, napraforgó, levélzöldségek, és a teljes kiőrléső lisztből készült termékek szintén jó E-vitamin források. Ajánlott napi E-vitamin mennyiség, férfiaknak 10 mg. / tájékoztatásként nőknek 8mg. Betegség megelőzésre, vagy betegség esetén viszont ennél az értéknél jóval nagyobb mennyiségre van szüksége a szervezetnek.
- A gyógynövényekből kúraszerően érdemes mindig mást és mást felváltva fogyasztani, így például: 3 hétig reggelente 2 dl forró vízzel egy adag / egy filter, vagy egy teáskanál / kisvirágúfüzikét leforrázni 10 perc múlva meginni. Utána egy hónap szünet és ismételni. A kisvirágúfüzike után egy hónapig reggel vagy este egy evőkanál tökmagolajat elfogyasztani. Ezután 3 hét szünet és ismétlés.
- Masszázs, a korábban említett technika után a másik megoldás, hogy az alhasat ellazítva közvetlen a szemérem csont felett mélyen bemasszíroznak a lágy hasi részbe, a masszázst megelőzésként negyedévente, félévente kéthéten keresztül napi 5-10 percet végezni.
- Jóga terápia: a jóga testgyakorlatok által biztosított testmozgással a prosztata nagyobbodás megelőzhető. Fontos a fordított testhelyzetben a záróizom összehúzó gyakorlatok végzése naponta.
Az egyik alapvető gyakorlat a gyertya testhelyzet, melyet rendszeresen szükséges végezni. További gyakorlatok a törzscsavarás ülőhelyzetben, a jóga ülés vagy lótusz ülés, a Z fekvés, és a nyújtott ülés, / a jóga gyakorlatok részletes leírása és bemutatása az Életerő folyóirat 2000. év februári számának 10. oldalán megtalálható./
-Relaxáció, meditáció: hetente több alkalommal nyugodt
körülmények között elcsendesedve képzeljük el, hogy a prosztatánk
milyen állapotban van, és dolgozzunk rajta gondolatban, hogy, a
szervünk jó állapotban van, egészséges és jól mőködik.
Természetesen a relaxációt megelőzően érdemes és szükséges
legalább egy alapfokú autógén tréning, vagy agykontroll
tanfolyamot elsajátítani.
A prosztata megelőző karbantartását a szervezet egységében kell tekinteni és a többi szerv karbantartásával összehangoltan szükséges végezni. Továbbá a szervezet méregtelenítésére is figyelemmel kell lenni, mely szintén javít a prosztata mőködésén.
Budapest, 2002. április.
Margaret Ashwel, Liz Bussel:
Vitaminok, gyógynövények,
ásványi anyagok.
Dr. Nagy Géza :Betegségek gyógyí-
tása gyógynövényekkel.
Életerő 2000. áprilisi szám.
Nyomán.
Ismeretlen Internetes forrásból 2004-01-18
|
Ennek az írásnak a tetszési indexe: 4.9 (68 értékelés alapján) Kérlek értékeld ezt az írást , klikkelj az értékelésednek megfelelő csilllagra, majd a mehet gombra... köszönöm!
|
|
|
Ha tetszik ez az oldal, oszd meg az ismerőseiddel.
|
AsztrálFény - Ezoterikus Stúdió
Ügyfélszolgálat, e-mail:info@asztralfeny.hu, telefon: 06-30 820-1008
© 1998 - Minden jog fenntartva!
Az AsztrálFény oldalak az |
|
böngészőre vannak optimalizálva. |
|