|
Ezotéria, okultizmus, teológia, parapszichológia, alternatív gyógyítás, szellemtudományok, reinkarnáció, karma, test-lélek-szellem, stb. témákban.
(Ha kérdezni szeretnél, klikk a kutyára. Ne félj, nem harap...)
válaszolni fogunk ...
AsztrálFény szakértők... I
Témakörök...
Fehér mágia, fekete mágia Olgi és Alex - kérdezte: Olgi: Egy Fehér mágia c. könyvet szereztem be (vagyis vettem). Ki is olvastam, de csak a legegyszerűbb, veszélytelen módszereket ismertem meg. Engem ezek a témák nagyon foglalkoztatnak, de én komolyan szeretnék foglalkozni (tanulni) ilyen dolgokkal. A problémám az, hogy nincsenek forrásaim.
Alex: Hol lehet találni a neten fekete mágiáról szóló könyveket? Szeretném tanulmányozni, ezért szükségem lenne rá! |
Erre a kérdésre és a rá adott válaszra eddig 23640 alkalommal voltak kíváncsiak.
Kedves Olgi és Alex!Érthető az érdeklődésetek. Az emberek többségét mindig is foglalkoztatta (és foglalkoztatni is fogja) különböző szinten, a mágia. A mágia kicsit különös, misztikus, titokzatos. A hivatalos tudományok nemigen tudnak mit kezdeni vele, mivel magasan e tudományok vizsgálati módszerei és eszközei felett áll. Először nézzük a "fehér-fekete" jelzőt. Tudnotok kell, hogy nincs sem "fehér mágia", sem "fekete mágia", csak mágia van. Attól lesz a mágia fehér vagy fekete, hogy az ember jó avagy rossz cél érdekében alkalmazza. Vagyis nem a mágia fehér avagy fekete, hanem a "mágus", aki a módszert használja.
Az egyik legáltalánosabban alkalmazott példa szerint, nincs gyilkos vagy nem gyilkos kés, csak gyilkos vagy nem gyilkos ember, aki kést használ. Aki a késsel kenyeret szel, az fehér mágus, aki gyilkol vele, az fekete. Persze vannak a mágiának különböző ágai, módszerei, eszközei és ezek némelyike kifejezetten alkalmas lehet segítésre vagy ártásra, mégsem mondhatjuk rá, hogy fehér vagy fekete, mert a végső döntés ez esetben is az ember kezében van, nem a módszerben. A fentiek érthetőbbé válnak, ha definiájuk mi is a mágia tulajdonképpen:
"A mágia, a képzelet önmagát megvalósító varázsereje." - mondta Wictor Charon.
Vagyis miből tevődik össze a mágia? Képzeletből és varázserőből. Van fehér vagy fekete varázserő? Éppen annyira, mint pl. fehér vagy fekete izomerő. A képzelet az, ami lehet segítő vagy ártó, fehér vagy fekete. Ez pedig nem a mágiáról szóló könyv lapjain található, hanem a könyvet olvasó emberben.
Olgi csak "egyszerű és veszélytelen" módszereket talált a könyvekben. Ez így van jól. Egy mágiával foglalkozó, írásos dokumentum nem lehet alkalmas (nem szabad, hogy alkalmas legyen) arra, hogy hozzáértő, felügyeletet és kontrollt gyakorló "Mester" tolmácsolása nélkül, az olvasóra és másokra, veszélyes módszereket adjon át. A mágikus praxis nem veszélytelen. Felelőtlen és gyakorlatlan kezekben mind magára a mágiát alkalmazó személyre, mind másokra veszélyes lehet. Vagyis a fenti késes hasonlatban a kést inkább helyettesítsük be pl. "motoros fürészre". Nem elég az eszközt jó szándékkal kézbe venni, tudni kell azt helyesen alkalmazni is. Ebben a tanulási folyamatban pedíg az írás nem lehet teljes információs forrás, csak kiegészítő a Mester tanításai mellett. Megjegyzem, a Mester kifejezésben nem csak földi tanítót értek.
Persze azért nem szeretném aláértékelni a könyveket. Márcsak azért sem, mert a mágikus írások -természetüknél fogva- többszintű ismeretet adnak az olvasónak. A jó mágikus írás az "Őt" olvasó ember spirituális szintjén szól. Szokták ezt úgyis megfogalmazni, hogy: "Csak az látja akinek szeme van hozzá, csak az hallja akinek füle van hozzá és csak az érti, akinek értelme van hozzá." Vagyis sokkal több rejlik azokban a könyvekben, mint amit első olvasásra egy átlag ember kiolvashat belőlük. Igen szemléletes e téren pl. Eliphas Levi: A Nagy Mágia Dogmája és Rituáléja címü műve. Én többször is elolvastam fél, 1-2 éves időközökkel és mindig új "hangon szól" hozzám és új dolgokat mond. Sok-sok konkrétumot is tartalmaz, mégis csak érthetetlen zagyvaság az arra méltatlannak. Mágia után érdeklődő embernek hiba lenne kihagynia ezt a könyvet, mint ahogy alapművek e téren Szepes Mária írásai is.
Könnyebben érthető, ezért "veszélyesebb" is Wictor Charon: Atlantiszi Mágia című írása és a magát szinte felkínáló, veszedelmes fenevadként áldozatra leselkedő, ártó szellemek megidézésében is elöljáró, Necronomicon, melyet magam is csak védő ima elmondása után veszek a kezembe és nyitom fel, miközben - így is - jeges bizsergés mardossa hátamat.
Kedves Olgi és Alex! Azt javaslom kérdésetekre, hogy keressetek és találni fogtok. Igyekezzetek ne a mennyiségre, hanem a minőségre helyezni a hangsúlyt. Igyekezzetek ne csak írásos, hanem verbális információt is elérni. Legyen türelmetek és kitartásotok. A mágiát, magasabb szinten, nem keresni, hanem várni kell, és Ő megtalál.
Végezetül álljon itt egy részlet Eliphas Levi, neofítákhoz szóló intéséből:
"Semmi sem veszedelmesebb, mint időtöltésnek tekinteni a mágiát, vagy esti társaságok szórakoztatásának. Az ember nem játszhat büntetlenül az élet és halál misztériumával."
Budavári László www.asztralfeny.hu 2000-12-01 |
|
Ezt az írást még senki nem értékelte, légy te az első Klikkelj az értékelésednek megfelelő csilllagra, majd a mehet gombra... köszönöm!
|
| Jelenleg 11 témakörben, 27 kérdést és választ találhatsz itt. Ezt az oldalt eddig 23640 alkalommal nézték meg. Klikkelj , valamelyik kérdés címére és megmutatom neked. Ha szeretnéd, csak a témaköröket látni képekkel és kérdésekkel, akkor IDE klikkelj. |
|
Ha tetszik ez az oldal, oszd meg az ismerőseiddel.
|
AsztrálFény - Ezoterikus Stúdió
Ügyfélszolgálat, e-mail:info@asztralfeny.hu, telefon: 06-30 820-1008
© 1998 - Minden jog fenntartva!
Az AsztrálFény oldalak az |
|
böngészőre vannak optimalizálva. |
|